• BIBLIOTEKA SZKOLNA

• "Czytając nigdy nie będziesz sam"

Biblioteka jest wyjątkowym miejscem w szkole. Od wielu lat prowadzona jest przez panią mgr Halinę Górską. We wspólnym pomieszczeniu z księgozbiorem mieści się również Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Poza typową działalnością  – taką jak wypożyczanie książek, prowadzenie lekcji bibliotecznych czy przygotowaniem uczniów do konkursów literackich – bibliotekarz zajmuje się wprowadzaniem do rejestru podręczników zakupywanych w ramach dofinansowania i prowadzi system przekazywania zestawów podręczników dla uczniów, oraz ich odbiór po roku użytkowania. Dzięki działaniom promującym korzyści, które płyną z czytania książek, to czytelnictwo w szkole jest na dobrym poziomie – średnia ok 20 książek na ucznia.

W roku szkolnym 2022 - 2023 został złożony wniosek o dofinansowanie biblioteki ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.