•          OPIEKA  ŚWIETLICOWA

• W szkole prowadzona była opieka świetlicowa przed zajęciami od godziny 7.30 oraz po zakończeniu lekcji do czasu odwozów uczniów. W roku szkolnym 2023 – 2024 ze świetlicy korzysta ok. 70 uczniów. Opieką są objęci wszyscy uczniowie dojeżdżający z sąsiednich miejscowości. Ponadto na zajęcia świetlicowe uczęszczało kilku uczniów, których rodzice dowożą dzieci z innych obwodów. Wymiar godzin przydzielonych na opiekę świetlicową to 11, ale z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa (maksymalnie 25 uczniów na opiekuna), dyżury podczas odwozów pełnione są nieodpłatnie przez wszystkich nauczycieli.

Na świetlicy uczniowie uczestniczą w różnych formach zajęć. Mogą rozwijać swoje zdolności poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych. Dzieci uczestniczą w różnego rodzaju grach i zabawach, czytają książki, oglądają bajki, śpiewają piosenki, rozwiązują quizy i krzyżówki oraz karty pracy. Mają także możliwość odrobienia lekcji, nadrobienia zaległości, czy skorzystania z pomocy koleżeńskiej. Bardzo chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych i zajęciach sportowych na boisku oraz placu zabaw. Na zajęciach świetlicowych podejmowana jest problematyka troski o własne zdrowie, negatywnego wpływu na organizm używek, bezpieczeństwa na drodze i w czasie wolnym oraz tematy związane z ekologią.