• ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

• W Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni jest dwa oddziały przedszkolne:

• grupa 3,4,5 -latków "Słoneczka": wychowawca mgr Agnieszka Kiernozek, godziny pracy 7.45 - 12.45
            • grupa 6 - latków "Krasnale" : wychowawca mgr Maryla Samsel. godziny pracy 7.45 - 12.45

Oddział młodszych dzieci został stworzony w 2020 roku w ramach realizacji projektu "Wesołe przedszkolaki z Gminy Czarnia" zaakceptowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. W ramach projektu zostało wyremontowane pomieszczenie szkolne, w którym prowadzone są zajęcia, zakupiono meble, wyposażenie i pomoce dydaktyczne, finansowana była pomoc psychologiczno - pedagogiczna dla dzieci i odbyły się szkolenia podnoszące kompetencje zawodowe nauczycieli.

Beneficjentem Projektu była Gmina Czarnia. Jest on realizowany od 2020roku  w dwóch szkołach na terenie gminy.