• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarni. 23 czerwca kończy się rok szkolny i rozpoczynają się wakacje. W szkołach organizowane są uroczystości związane z końcem szkolnej edukacji. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni w tym dniu uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. NP NMP w Czarni. Potem pojawili się w budynku szkoły. Gośćmi uroczystości byli wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski oraz proboszcz parafii ks. Wiesław Pac. Były nagrody, podziękowania i autentyczne wzruszenia. Emocje były szczególnie widoczne na twarzach tegorocznych absolwentów. Szkolne mury opuściło 17 uczniów klasy VIII. Od swoich młodszych kolegów otrzymali oni zabawne prezenty. Wzruszenie udzieliło się dyrektor szkoły Małgorzacie Biedka i wychowawczyni absolwentów Anicie Pokora oraz pozostałym nauczycielom. Coś się kończy i coś się zaczyna. Absolwenci klasy VIII zaprosili nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, zaproszonych gości oraz swoich młodszych kolegów z klasy VII na słodki poczęstunek. Była także prezentacja multimedialna obrazująca tych kilka lat szkolnej edukacji absolwentów placówki.