• Powiatowe indywidualne biegi przełajowe w Ostrołęce

• W piątek 23 września w Ostrołęce odbyły się indywidualne powiatowe biegi przełajowe. W zawodach wzięła udział także reprezentacja PSP w Czarni. Do Ostrołęki wyjechało 18 uczniów z klas V-VIII. Rywalizowali oni na dystansach od 800 do 1 000 metrów. Nasi sportowcy dzielnie walczyli na biegowych trasach, lecz awans na szczebel międzypowiatowy wywalczyła tylko czwórka z nich. Za 2 tygodnie wystartuje w nich najlepsza dziesiątka z każdego rocznika. Najbliżej podium był Michał Kurzyński (rocznik 2009), który w swoim biegu wywalczył IV miejsce. Miejsce V zajął Mikołaj Gut (rocznik 2010), a na siódmej pozycji na mecie zameldował się Jakub Biegaj (rocznik 2011). Honor dziewcząt uratowała Zuzanna Zawrotna (rocznik 2009), która swój bieg ukończyła na X miejscu. O wielkim pechu może mówić Igor Piórkowski (rocznik 2010). Utrata buta podczas biegu spowodowała duży przestój. Ostatecznie Igor przybiegł na metę tuż za czołową dziesiątką. Podziękowania za ambitną walkę i godne reprezentowanie szkoły należą się wszystkim uczestnikom zawodów. Finał międzypowiatowy już za 2 tygodnie w Ostrołęce.

• Pielgrzymka dzieci i młodzieży z parafii Czarnia do Rostkowa

• 17 września uczniowie z naszej szkoły wspólnie z uczniami ze SP w Surowem i SOSzW w Czarni wyruszyli do Przasnysza i Rostkowa, miejsc związanych z życiem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

40. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „WYRUSZ”!. Hasło nawiązuje do postaci św. Stanisława Kostki, który „wyruszył” w drogę z Wiednia do Rzymu, idąc za wolą Bożą i własnymi marzeniami.

Pierwszym przystankiem był Przasnysz, gdzie odbyła się Msza Święta na placu przy kościele farnym pod przewodnictwem bp Mirosława Milewskiego, biskupa pomocniczego w Płocku.

Po Mszy Świętej dzieci i młodzież udali się w pieszej pielgrzymce do oddalonego o 6 km Rostkowa, gdzie odbył się Festyn św. Stanisława.

Tam czekało wiele niespodzianek: gra terenowa: „ Zagraj z Kostką” związana z postacią św. Stanisława. koncert orkiestry OSP, strażacki tor przeszkód, zjeżdżalnie, losowanie nagród i wiele innych atrakcji.

Warto naśladować świętych patronów, którzy wskazują nam właściwą drogę w naszym życiu.

• XXXIII Jesienne biegi przełajowe w Lelisie

• Jesienne biegi przełajowe w Lelisie to cykliczna impreza sportowa odbywająca się na początku września. Zawody nie są wliczane do punktacji ogólnej szkół prowadzonej przez Szkolny Związek Sportowy, lecz cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów ze szkół powiatu ostrołęckiego. Uczestnicy biegają na różnych dystansach- od 100 do 800m. Organizatorzy nagradzają biegaczy, które zajmą miejsca I -VI. W zawodach wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. Największy sukces odniósł niewątpliwie Marcel Brakoniecki z Oddziału Przedszkolnego, który zdobył II miejsce. W tym samym biegu na 200 m VI miejsce zajął Michał Samsel. Na miejscu V swoje biegi ukończyli Lena Gromadzka (rocznik 2014) i Mikołaj Gut (rocznik 2010). Kilkoro uczestników uplasowało się w pierwszej dziesiątce zawodów. Warto wspomnieć, że pani Agnieszka Kiernozek odebrała puchar za zajęcie III miejsca w punktacji ogólnej najmłodszych biegaczy (oddziały przedszkolne). Pogoda nie sprzyjała sportowej rywalizacji, lecz uczniowie wracali do Czarni zadowoleni. Na miejscu otrzymali od organizatorów posiłek. Mieli także okazję sprawdzić swoją formę przed mistrzostwami powiatu ostrołęckiego w indywidualnych biegach przełajowych.

• DOŻYWIANIE UCZNIÓW W SZKOLE. CIEPŁY POSIŁEK KAŻDEGO DNIA.

• Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Czarni informuje, że od dnia 05 września 2022 r. rozpoczynamy dożywianie uczniów na zasadzie cateringu. Opłata dzienna za dożywianie wynosi 8,00 zł. Miesięczne opłaty będą zależne od ilości dni nauki w danym miesiącu (we wrześniu to 160 zł).

Rodzice, którzy złożyli wniosek o bezpłatne dożywianie w Centrum Usług Społecznych gminy Czarnia i otrzymali pozytywną decyzję, zwolnieni są z opłaty.

Warunkiem otrzymania posiłku jest zgłoszenie dziecka do dożywiania w sekretariacie szkoły przed rozpoczęciem miesiąca, w którym będzie korzystało z posiłków, oraz dokonanie wpłaty na na początku miesiąca dożywiania na konto Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni: 87 8920 0001 0000 0576 2000 0040.