• Rozstrzygnięcie konkursu „Kurpiowska Kartka Świąteczna”

• W dniu 19 stycznia 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Kurpiowska Kartka Świąteczna”, organizowanego przez poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Myszyńcu. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły:

W kategorii klasy I-III:

Kornelia Włosowicz - I miejsce

W kategorii klasy IV-VII:

Michał Bączek – III miejsce

Julia Olender - wyróżnienie

Nagrody Wójta Gminy Czarnia:

Wiktor Mydło

Mikołaj Szyszka

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem: https://ppp-myszyniec.pl/wyniki-konkursu-kurpiowska.../

• Uroczysta akademia i upominki z okazji Dnia Babci i Dziadka

• W poniedziałek 23 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta mają wtedy okazję zaprezentować swoje talenty przed ukochanymi dziadkami. Były więc tańce, śpiewy, recytacje w wykonaniu uczniów klas I-III oraz przedszkolaków z grupy Słoneczka i Krasnale.

Niespodziankę dziadkom sprawił Bartek Dzieżyk, który zagrał na akordeonie Starą Babę. Uroczystość uświetnił występ dziewcząt z klasy IV i V, które przedstawiły muzyczne fragmenty Jasełek. Akademia zakończyła się odśpiewaniem Sto lat i wręczeniem upominków.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta serdecznie dziękujemy!

• Czwartoklasiści korespondują w języku angielskim w ramach projektu #eTwinning

• #eTwinning Nasz projekt "Coraz bliżej święta... Christmas is coming soon... Weihnachten steht vor der Tür…" realizowany przez klasę 4 na lekcjach języka angielskiego powoli zbliża się do finału. Tuż przed świętami nasi uczniowie otrzymali własnoręcznie wykonane kartki bożonarodzeniowe od uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grabiu. Było to dla nich niemałe zaskoczenie, gdyż wysyłanie tradycyjnych kartek drogą pocztową nie jest już tak popularne jak jeszcze kilka lat temu. Czwartoklasiści bardzo się ucieszyli z życzeń, które były napisane przez uczniów klasy 8 w języku obcym. Bardzo dziękujemy Punkt Przedszkolny i Szkoła Podstawowa w Nowym Grabiu. Natomiast nasi uczniowie w ramach projektu stworzyli interaktywne kartki świąteczne w języku angielskim.

Efekty naszej pracy nad projektem można obserwować na padlecie: https://padlet.com/annaenglishteacher1/cic

• #ByćJakIgnacy - kolejne zadania i kolejne punkty z realizacji projektu

• Zakończyliśmy szczęśliwie trzecie zadanie z projektu: Być jak Ignacy. Dotyczyło ono zagadnień związanych z Mikołajem Kopernikiem i kosmosem. Dzieci poznały bliżej postać tego uczonego i jego dokonania. Wiedzą co to jest układ słoneczny i znają rolę i miejsce słońca. Wykonały wiele obserwacji i prac plastyczno-technicznych. Oglądały też ciekawe filmy i prezentacje związane z kosmosem i osobą Kopernika. A tak udokumentowaliśmy nasze działania:

• KOLĘDOWANIE ŁĄCZY POKOLENIA

• Okres Bożego Narodzenia to czas radosnego świętowania, kolędowania, składania sobie życzeń, jest to również czas przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem zwane „Jasełkami”.

Podtrzymując naszą piękną polską tradycję, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Jasełka dla seniorów z naszej gminy, które odbyły się 9 stycznia w Długiem, w Centrum Usług Społecznych. Dzieci zaprezentowały Jasełka, które wywołały u obserwatorów wzruszenie i radość. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem odgrywali swoje role, a przybyli goście nagradzali aktorów gromkimi brawami. Po przedstawieniu wszyscy zasiedli do stołu na wspólny poczęstunek.

Był to bezcenny czas wymiany doświadczeń i wzajemnej życzliwości, nie zabrakło wspólnego śpiewu kolęd i wielu chwil wzruszeń.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły seniorom ozdoby świąteczne, które samodzielnie wykonały, a głos zabrały: pani: Małgorzata Biedka- Dyrektor SP w Czarni oraz pani Ewelina Dylewska - Dercz - dyrektor Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia, dziękując dzieciom za piękny i wzruszający występ oraz składając noworoczne życzenia wszystkim zebranym gościom.

Dziękujemy Pani dyrektor oraz wszystkim pracownikom CUS-u, którzy przyczynili się do międzypokoleniowej integracji dzieci z Seniorami.

To spotkanie było dla dzieci prawdziwą lekcją, która uczy szacunku i życzliwości do drugiego człowieka, szczególnie do osób starszych.

• Dożywianie uczniów w szkole. Informacja dla rodziców.

• W wyniku przeprowadzonego postępowania wyłoniono firmę, która będzie dostarczać ciepłe posiłki do PSP im. Jana Pawła II w Czarni. Wykonawcą zlecenia od 03.01.2023r. do 30.06.2023r. będzie Masarnia Edward Balcerczyk z Myszyńca.

Stawka dzienna za posiłek wynosi 7,16 zł. Zapisy na dożywianie uczniów prowadzi sekretariat szkoły. Zasady wpłat i numer konta zgodnie z przyjętymi od września 2022r.