Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z obchodów Dnia Kobiet w naszej szkole. W tym roku odbyły się małe klasowe uroczystości. Chłopcy z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wręczyli paniom i swoim koleżankom kwiaty oraz drobne upominki. Patrząc na uśmiechnięte twarze przedstawicielek płci pięknej można śmiało stwierdzić, że dzisiejszy dzień pozostanie na długo w ich pamięci!
Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Czarni
REKRUTACJA DO MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ
Ochotnicza Straż Pożarna w Czarni organizuje Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Celem przedsięwzięcia jest szersze zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Członkami grupy mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.
Podstawowe zadania MDP to m.in.: udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych; podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej; organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej; rozwijanie sprawności fizycznej poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki; podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny macierzystej OSP a także działalność w formie wolontariatu. Na przynależność do zespołu MDP zgodę muszą wyrazić rodzice. Deklarację należy złożyć do 15 marca 2021r. w Urzędzie Gminy Czarnia. Sekretariat naszej szkoły może pośredniczyć w przekazaniu dokumentów. Zachęcamy do podjęcia tej pożytecznej i chwalebnej aktywności społecznej.
Dla chętnych uczniów z klas 7 i 8 oraz absolwentów publikujemy pliki do pobrania.
SKARBONKA JAŁMUŻNY WIELKOPOSTNEJ
Kościół w okresie Wielkiego Postu, obok postu i modlitwy, zachęca szczególnie do jałmużny, jako „formy pokuty wewnętrznej”.Jałmużna jest dobrowolnym aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka. Dobre uczynki powinny być sprawowane w duchu bezinteresownej miłości.Nasza szkoła bierze udział w akcji: „Jałmużna Wielkopostna 2021”.Zachęcam do wspierania akcji. Uczniowie z klas I- III i oddział przedszkolny otrzymały skarbonki, ale starsi uczniowie też mogą się przyłączyć się do akcji, ofiarując coś od siebie drugiemu człowiekowi.To także szczególne wezwanie do zainteresowania potrzebującymi, będącymi tuż obok nas, których w natłoku codziennych spraw, tak często nie zauważamy.Pamiętajcie: Dobro powraca! Za każdy dar serca Dziekujemy!
Badanie zapotrzebowania na usługi społeczne w Gminie Czarnia
Na prośbę Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przesyłamy link do ankiety, w której mogą Państwo wyrazić swoją opinię i oczekiwania związane z planowanym otwarciem w naszej gminie Centrum Usług Społecznych. W oparciu o dane z ankiet powstanie katalog usług społecznych oferowanych przez CUS. Propozycje to min. pomoc psychologiczna, logopedyczna i fizjoterapeutyczna. Formularz można wypełnić elektroniczne lub pobrać w wersji papierowej z Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarni lub z sekretariatu naszej szkoły i złożyć uzupełnioną do 15 marca 2021r.
Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Ankieta jest anonimowa.
Rozpoczynamy pracę z dziennikiem elektronicznym.
Drodzy Rodzice!
Mając na uwadze dobro i rozwój uczniów, nasza szkoła postanowiła wdrożyć dziennik elektroniczny - Librus Synergia. Umożliwi on Państwu bieżące, bezpłatne monitorowanie frekwencji i postępów w nauce dzieci, zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo i poufność przekazywania danych. Loginy i hasła można odbierać w sekretariacie naszej szkoły od 15.02.2021r. Za pomocą systemu każdy rodzic oraz uczeń będzie mógł bezpłatnie:
- sprawdzać oceny ucznia,
- otrzymywać gotowe analizy jego postępów w nauce,
- na bieżąco monitorować listy obecności,
- korespondować z dowolnym nauczycielem,
- odczytywać ogłoszenia szkolne,
- sprawdzać plan lekcji,
- przeglądać terminarz sprawdzianów i wydarzeń,
- korzystać z pomocy technicznej.
Wystarczy zalogować się na swoje konto przez stronę https://rodzina.librus.pl wpisując podany na końcu niniejszej wiadomości login i hasło (system rozpoznaje wielkość liter).
Odpowiedni link znajduje się również na stronie internetowej szkoły https://spczarnia.edupage.org
Prosimy pamiętać, że z powodów formalnych z jednego konta w systemie Synergia powinna korzystać jedna osoba. Istnieje możliwość otrzymania większej liczby kont Synergia (typu rodzic) od szkoły (na życzenie). Prosimy o przekazanie uczniowi jego danych dostępowych do Konta Synergia, które również znajdują się poniżej. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdą Państwo pod adresem: https://synergia.librus.pl/faq Życzymy przyjemnego korzystania z serwisu!
Z poważaniem
Dyrektor szkoły
mgr Małgorzata Biedka
AKCJA "GÓRA GROSZA"
W tym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III przyłączyły się do zbiórki monet w ramach akcji "Góra Grosza". Ze względu na panującą pandemię koronawirusa akcja ta trwa aż do końca maja. Dlatego też zachęcamy również starszych uczniów do włączenia się w zbiórkę pieniędzy. Wrzucajcie monety do skarbonek w swoich domach, a gdy już wrócicie do szkoły przekażecie je do naszej wielkiej wspólnej skarbonki Pamiętajmy o haśle przewodnim akcji: "Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie".
Przyznane stypendia za wyniki w nauce.
Publikujemy listę uczniów, którzy w I semestrze roku szkolnego 2020/2021 uzyskali najwyższe wyniki w nauce (średnia powyżej 4,75) i zostali zakwalifikowani przez szkolną komisję do uzyskania stypendium. Gratulujemy uczniom i ich rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji i radości ze zdobywania wiedzy.
Nadmieniamy, że uczniowie klasy IV, zgodnie z Ustawą o systemie oświaty (art. 90g), mogą mieć przyznane stypendium dopiero na koniec roku szkolnego.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle. Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy 9 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, PCPSI podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI (obejrzyj relację z Konferencji DBI 2020 oraz wystąpienia prelegentów), adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Konferencja odbędzie się 9 lutego 2021 r. w formule online. Informacje na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html
Zima, zima, zima!
Zima w pełni. Nie chcąc tracić nic z jej uroku klasa II z p. Ewą Dawidczyk wybrała się 21 stycznia na kulig. W organizacji zabaw dla dzieci aktywnie brali udział rodzice. Dzieci komentowały krótko: Było super!
Dzień Babci i Dziadka
21 i 22 stycznia to daty, które bardzo dobrze znają wszystkie wnuczęta. Tego dnia swoje święto obchodzą nasze kochane Babcie i drodzy Dziadkowie. Z tej okazji przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przygotowali piękne laurki i program artystyczny.
FerieBezNudy
Sprawdź przygotowaną ofertę na stronie:
4 stycznia w całej Polsce rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 17 stycznia. Zachęcamy do sprawdzenia ofery portalu przygotowanego specjalnie na ten okres jeśli chcecie ciekawie spędzić czas. #FerieBezNudy obejmą takie kategorie jak sztuka, sport czy rozrywka. Wśród kilkunastu bloków tematycznych znajdą się moduły związane z tańcem, śpiewem, aktorstwem, rysunkiem, nauką DJ-owania, vlogowania, robienia zdjęć czy tworzenia animacji. Nie zabraknie ciekawostek ze świata gier planszowych, sztuki iluzji czy tak popularnych dziś gier komputerowych. Gratką dla zainteresowanych e-sportem będą turnieje na żywo z udziałem znanych zawodników, m.in. Izaka, Rocka, Roja, Micha czy Nervariena. Łącznie, w ciągu dwóch tygodni ferii, pojawi się prawie 100 różnorodnych treści dostępnych dla dziecii młodzieży.
Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Nasza szkoła nagrodzona w konkursie ekologicznym
Przyznany EkoBon o wartości 5000 złotych!
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił konkurs ekologiczny dla szkół województwa mazowieckiego. Do biura Funduszu wpłynęło 211 plastycznych oraz 121 fotografii. Komisja konkursowa oceniła prace wybierając laureatów w dwóch kategoriach:
- prace plastyczne przygotowane przez uczniów szkół podstawowych z klas I-III
- fotografie wykonane przez uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.
Nagrody głowne to „EkoBony” o wartości 5000 zł, dla szkoł wyróżniających się działalnością na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych, których uczniowie zostaną laureatami Konkursu.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni zdobyli na terenie okręgu ostrołęckiego:
I miejsce w kategorii klas IV-VIII za fotografię: Emilia Nalewajk
III Miejsce w kategorii klas I -III za pracę plastyczną: Aleksander Sztemberg
Przyznano nam również nagrodę dla laureatów, czyli EkoBon o wartości 5000 złotych.
Szczegółowe dane nagrodzonych uczniów opublikujemy po rozdaniu nagród.
STOP HEJTOWI
Internet jest częścią naszego życia, coraz częściej możemy się tam spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi. Zdarzają się również wrzucane do Sieci nagrania, obrazki, memy itp., które mają na celu ośmieszenie, gnębienie, obrażanie. Bardzo ważna jest profilaktyka, edukacja społeczeństwa, jak również brak pobłażliwości na tego typu zjawiska, co z pewnością wpłynie na ograniczenie ich występowania. W wirtualnej rzeczywistości nikt nie jest bezkarny. Musimy poważnie traktować wszystkie przejawy mowy nienawiści. Nie kierujmy się impulsami i nie podejmujmy decyzji w gniewie, ponieważ mogą one rzutować na nasze dalsze życie oraz naszych bliskich.W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktycznyo tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Skierowany jest on głównie do rodziców, na których spoczywa konieczność przygotowania dziecka do bezpiecznego korzystania z nowych mediów. Polecamy stronę internetową, gdzie znajduje się wiele informacji, materiałów i artykułów.
Współczesny wymiar bezpieczeństwa w szkołach i placówkach w okresie pandemii
Zaproszenie na konferencję on -line organizowaną w dniu 8 grudnia 2020 r. w godz. 12.00- 14.20 przez Kuratorium Oświaty w Warszawie, przy współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Konferencja skierowana do dyrektorów, nauczycieli i rodziców uczniów. UWAGA! Zmiana linku!
Z przyczyn technicznych nastąpiła zmiana adresu do zalogowania na konferencję "Współczesny wymiar bezpieczeństwa w szkołach i placówkach w okresie pandemii", która odbędzie się 8 grudnia 2020r.
Aktualny adres jest następujący: https://youtu.be/SVgGYIC0cHg
Uprzejmie proszę o przekazanie aktualnego linku nauczycielom i rodzicom.
Z poważaniem
Krystyna Mucha
Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie
Nabór na stanowisko nauczyciela gimnastyki korekcyjnej
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni ogłasza nabór na stanowisko nauczyciela do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej w ramach projektu ”Wesołe przedszkolaki z Gminy Czarnia”.
Beneficjent projektu: Gmina Czarnia. Realizator: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni.
Liczba wolnych miejsc pracy: 1
Wymiar czasu pracy: 2/22 (2 godziny zegarowe w tygodniu).
Łączna liczba godzin pracy objętych umową w okresie realizacji projektu: 70 godzin.
Miejsce wykonywania pracy: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni.
Okres zatrudnienia: od 1 grudnia 2020 r. do 30 listopada 2021 r.
Podstawa zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony.
Wymagania podstawowe: Nauczyciel z przygotowaniem pedagogicznym i kwalifikacjami do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolu, lub fizjoterapeuta z przygotowaniem pedagogicznym, zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
Wymagania dodatkowe: Umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, dokładność i sumienność. Mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi oraz posiadanie dodatkowych kwalifikacji z zakresu pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
Oferty można składać osobiście do dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czarni, mailowo na skrzynkę: spczarni@wp.pl, lub przesłać na adres:
Publiczna Szkoła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni
Czarnia 42
07- 431 Czarnia.
EKO-ELFIK - Pomocnik Mikołaja
Przypominamy, że 6 grudnia upływa termin nadsyłania prac na konkurs "EKO - ELFIK - Pomocnik Mikołaja" organizowany przez Urząd Gminy w Czarni. Poniżej zamieszczamy szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy (pdf). Informacje dotyczące konkursu znaleźć można również na stronie: http://www.czarnia.samorzady.pl/
Narodowe Święto Polaków
102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To już 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zapomnimy godnie uczcić tego Wielkiego Święta, wywieszając biało-czerwoną flagę.
Przypomnijmy sobie dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie tego dnia:
Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność.
Czy ta data to tylko symbol? Co wydarzyło się 11 listopada? Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 roku po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa.
Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości upamiętnia przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Marszałek Piłsudski w tym dniu został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich. Po negocjacjach Piłsudskiego z Centralną Radą Żołnierską 11 listopada 1918 r. wojska niemieckie zaczęły wycofywać się z Królestwa Polskiego. W nocy żołnierze rozbroili niemiecki garnizon, który stacjonował w Warszawie. Dzień później, 12.11.1918 roku Rada Regencyjna powierzyła Piłsudskiemu misję tworzenia rządu.
Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937 roku, czyli prawie 20 lat po odzyskaniu niepodległości i do czasu wybuchu II wojny światowej święto obchodzono tylko dwa razy – w roku 1937 i 1938. Podczas okupacji hitlerowskiej w latach 1939–1944 świętowanie było niemożliwe.
Zachęcamy rodziców młodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III do wspólnego obejrzenia piosenki i krótkich filmów edukacyjnych:
https://www.youtube.com/watch?v=-mI645aCTgo
https://www.youtube.com/watch?v=k-2SAGH1mMM
https://www.youtube.com/watch?v=_sj7n7mL8mM
Natomiast uczniom klas IV-VIII proponujemy następujące filmy:
Konkurs ekologiczny EkoSzkoła
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pn. "EkoSzkoła - edycja III".
Konkurs plastyczno-fotograficzny organizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.
Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:
– prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III;
– fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.
Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: http://wfosigw.pl/zmiana-terminu-zakonczenia-konkursu-pn.../
Dzień 02 listopada wolny od zajęć
Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Czarni informuje, że zgodnie z zarządzeniem dyrektora nr 0211/15/2020r. z dnia 22.09.2020 roku., dzień 2 listopada 2020r. jest wolny od zajęć dydaktycznych stacjonarnych dla klas 0 - III i zdalnych dla klas IV- VIII.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności