• "Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś"

          • W naszej szkole gościł pan Witold Kuczyński - poprzedni dyrektor szkoły i znany propagator kultury kurpiowskiej. Na spotkaniu z uczniami klas I - III przedstawił autorską koncepcję prowadzenia lekcji o tematyce etnograficznej z wykorzystaniem materiału zawartego w serii książek pt. "Wyprawy z Etnoekipą. Poznaj dawną wieś". W zajęciach wykorzystał elementy śpiewu, muzyki, tańca, gwary kurpiowskiej i muzykowania na nietypowych instrumentach regionalnych.

            Pan Witold Kuczyński podziękował Pani dyrektor Małgorzacie Biedka i koordynatorce spotkania w klasach I - III Ewie Dawidczyk za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Od społeczności szkolnej otrzymał podziękowanie za przekazane materiały oraz przeprowadzone lekcje cennej edukacji regionalnej.

          • Drugie miejsce w konkursie "Skierkowski.21" dla uczniów naszej szkoły!

          • Konkurs „Skierkowski.21” organizowany jest już od kilku lat. W tym roku odbył się już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzowanie kultury regionalnej oraz przybliżenie postaci i dorobku ks. Władysława Skierkowskiego. Duchowny ten pełnił posługę duszpasterską w parafii Myszyniec. Jego niepodważalną zasługą jest zebranie pieśni kurpiowskich, które później wydawane były wielokrotnie drukiem.

            W ramach konkursu zespoły złożone z 3-5 osób miały za zadanie m.in. wziąć udział w teście na temat patrona, wykonać kartkę i zredagować życzenia imieninowe dla ks. Skierkowskiego, odwiedzić i uwiecznić na zdjęciach miejsca związane z tą postacią, przygotować 3-5 pytań do duchownego oraz zredagować prośbę do Urzędu Miejskiego w Myszyńcu w sprawie nadania imienia księdza jednej z miejskich ulic. Efekty pracy uczestników indywidualnych oraz zespołów należało wysłać do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Myszyńcu.

            Do rywalizacji w konkursie stanęli także uczniowie klasy V z naszej szkoły. W poniedziałek 11 grudnia w Sali widowiskowo-kinowej Regionalnego Centrum Kultury w Myszyńcu podsumowano III edycję konkursu „Skierkowski.21”. Okazało się, że nasi reprezentanci wśród 13 zgłoszonych drużyn zajęli II miejsce. W towarzystwie dyrektor Małgorzaty Biedka oraz wychowawczyni Elżbiety Rudzkiej odebrali cenne nagrody. Wysłuchali także koncertu w wykonaniu uczniów z PSP w Wykrocie.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • Konkurs na zabawkę ekologiczną "Eko - Kreatywni”

          • W ramach projektu „Czyste Mazowieckie”, realizowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie i finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pod koniec listopada został ogłoszony konkurs „Eko-Kreatywni” dla klas 4-6. Zadaniem uczniów było stworzenie modelu ekologicznej zabawki z materiałów takich jak butelki, opakowania, puszki czy kartony. Z naszej szkoły udział wzięło 10 uczniów, którzy przygotowali piękne, ekologiczne zabawki. Prace te zostały odesłane do Warszawy. Niestety, tym razem nie udało nam się zdobyć miejsc. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie pięknych prac.

          • Upominki na Mikołajki od Rady Rodziców i CUS w Gminie Czarnia

          • 6 grudnia to data, którą uczniowie bardzo lubią. W tym dniu Mikołaj obdarza ich całą masą prezentów. W naszej szkole tej odwieczne i pięknej tradycji stało się zadość. Już od rana Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki wręczył uczniom słodkie upominki. W niektórych klasach te prezenty były jeszcze bardziej okazałe. Rodzice zadbali, by wspomóc Mikołaja, który w tak ciężkich czasach musi liczyć każdy grosz. Gwiazdka już niebawem! Uczniów i nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły odwiedził także Mikołaj z Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia. Wraz ze swoją świtą wręczył uczniom słodycze. Uczniowie klas starszych z prawdziwą przyjemnością smakowali zamówioną pizzę. Atrakcji było co nie miara. Niektórzy żałowali, że to tylko taki jeden dzień w roku. Do następnych Mikołajek pozostało jeszcze 365 dni. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie organizacji uroczystości.

          • Pomysły na bożonarodzeniowe ozdoby - wykorzystanie pomocy z programu Laboratoria Przyszłości

          • Świątecznych inspiracji ciąg dalszy!!! Przedświąteczny okres to okazja do rozwijania u uczniów motoryki małej, spostrzegania i koncentracji uwagi, a przy okazji do zrobienia pięknych bożonarodzeniowych ozdób. Uczniowie naszej szkoły na zajęciach plastyki, wykorzystując swoją wyobraźnię i kreatywność oraz materiały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości wykonali świąteczne dekoracje, takie jak np. Aniołki. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i skupieniem, ponieważ każdy dążył do tego, aby jego aniołek był najładniejszy. Wykonane prace będą wspaniałą ozdobą sali lekcyjnej podczas klasowej Wigilii.

          • Szkolne Andrzejki - czas wróżb i zabawy!

          • W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły hucznie obchodzili imieniny świętego Andrzeja. Tego dnia można było skorzystać z profesjonalnych usług wróżbitów, którzy chętnie udzielali odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące przyszłości. Można było poznać imię przyszłej sympatii czy nazwę zawodu, który będziemy wykonywać. Katalog wróżb był obszerny.

            Andrzejki to również czas zabaw tanecznych. Przedszkolaki i dzieci z klas I-III tańczyły już od rana. Uczniowie klas starszych bawili się na dyskotece zorganizowanej po lekcjach.

          • Drugoklasiści realizują projekt "Luźne lekcje z naukowcami"

          • Uczniowie klasy 2 zrealizowali listopadowe zadanie z projektu "Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy". Tematem zajęć był chiński wynalazca papieru Cai Lun. Wykonaliśmy też misję zdobycia papieru oraz eksperyment "Wulkan". Było wybuchowo!

          • Nasi uczniowie nagrodzeni w konkursie Witraże Kurpiowskie

          • Sztuka witrażowa i kreatywność utalentowanych artystycznie uczniów naszej szkoły przyniosły znaczące efekty w konkursie plastycznym pn."Witraże Myszynieckie/ Kurpiowskie". Dziś w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu odbyła się gala wręczenia nagród laureatom i uczestnikom konkursu. W konkursie brały udział szkoły podstawowe z 4 gmin powiatu ostrołęckiego. Na konkurs wpłynęło ok. 60 prac plastycznych. Wśród nagrodzonych znalazło się troje naszych uczniów: Emilka Dzieżyk z kl. VI, Michał Bączek z kl. VI i Amelka Świder również z kl. VI.

            Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni i życzymy dalszych sukcesów.

          • Spektakl edukacyjny "Po Polsce podróże małe i duże"

          • We wtorek dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-V obejrzały spektakl pt. "Po Polsce podróże małe i duże". Główny bohater- Smok Bazyli przyjechał do Polski aby odwiedzić swojego dziadka- Smoka Wawelskiego, jednak ktoś stałe utrudniał mu dotarcie do Krakowa. W jego przygodach uczestniczyły takie postacie jak: Złota Rybka, Syrenka Warszawska oraz książę Krak. Przedstawienie okazało się nie tylko pouczające, ale również zabawne.

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - zabawa i nauka matematyki

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania -uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. "Niećwiczone mięśnie zanikają, a niećwiczone zdolności zacierają się w czasie", dlatego tabliczkę mnożenia trzeba powtarzać, powtarzać i powtarzać. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości. W tym roku postawiliśmy na gry i zabawy edukacyjne z tabliczką mnożenia w roli głównej. Uczniowie sami wymyślali i tworzyli gry i zabawy edukacyjne, które następnie wszyscy testowali.

            Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły przez zabawę utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia.

            Punktem kulminacyjnym dnia było sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów, przeprowadzonych przez młodsze koleżanki i kolegów. Ci, którzy wykonali zadania bezbłędnie, otrzymali Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

          • Życzliwi i szczęśliwi - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nie mogliśmy o nim zapomnieć i w naszej szkole. Dzień ten został ogłoszony dniem koloru żółtego. Na korytarzu przygotowano gazetkę z historią święta oraz kodeksem życzliwości. Uczniowie mogli też oderwać karteczkę z miłym słowem i przekazać ją wybranej przez siebie osobie.

            W tygodniu poprzedzającym święto Samorząd Uczniowski chodził po korytarzu ze „Szkolną Skrzynką Życzliwości”, do której uczniowie wrzucali pozdrowienia dla kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Wszystkie pozdrowienia zostały dostarczone do adresatów w Dniu Życzliwości i Pozdrowień. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodszych uczniów cieszyła się Fotoramka Życzliwości, w której każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

            Dzień Życzliwości obchodzimy tylko raz w roku, ale pamiętajmy, aby być życzliwymi na co dzień, a nie tylko od święta. Miły gest, czy życzliwe słowo może bowiem odmienić czyjś dzień

          • Laureaci konkursu recytatorskiego "Julian Tuwim Dzieciom"

          • W czwartek, 16 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Julian Tuwim Dzieciom”, w którym udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Komisja, po przesłuchaniu uczestników, postanowiła przyznać następujące miejsca:

            1. Recytacja wierszy w kategorii wiekowej ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

            I miejsce:

            Marcel Brakoniecki,

            Mikołaj Kuczyński,

            Natalia Lenda,

            Julia Rydel.

            2. Recytacja wierszy w kategorii wiekowej KLASY I-III

            I miejsce:

            Kornelia Włosowicz;

            II miejsce:

            Hanna Kaczmarczyk,

            Zofia Brakoniecka

            Marcel Ejzak,

            Jakub Samsel,

            Lena Chorążewicz.

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

          • KAMPANIA 19 DNI pod hasłem "Nie otwieraj drzwi przemocy"

          • Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia po raz kolejny przystąpiło do Kampanii 19 dni, w ramach której zorganizowano akcję społeczną „Nie otwieraj drzwi przemocy”. 13 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas VI-VIII z panem Arkadiuszem Łuszczyńskim poświęcone przemocy rówieśniczej. Spotkanie rozpoczęło się zabawą integracyjną z piłeczkami. Następnie z prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się, jakie są rodzaje przemocy. Podczas zabawy z nadmuchiwaniem balona przekonali się, jak ofiara przemocy na nią reaguje i jak to wpływa na jej poczucie wartości. Obejrzeli też film animowany, w trakcie którego dowiedzieli się jak reagować na przemoc rówieśniczą oraz co robić, aby nie paść jej ofiarą. Prowadzący podkreślał, że w przypadku doświadczania przemocy ze strony rówieśników zawsze powinni zgłosić ten fakt osobom starszym.

            Podczas spotkania uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką, chętnie uczestniczyli w zabawach oraz odpowiadali na pytania prowadzącego. Mamy nadzieję, że pogadanka profilaktyczna przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat zachowań ryzykownych i niebezpiecznych na przerwach, w szkole, na dowozach i w Internecie.

          • "Nauka pełna energii" - kontynuacja programu edukacyjnego kl. 3

          • #ByćJakIgnacy

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy trzeciej kontynuują realizację projektu naukowego " Być jak Ignacy ". Ma on na celu popularyzowanie wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych. Dzieci poznają sylwetki naukowców i ich dokonania. VIII edycja programu pod hasłem "Nauka pełna energii " składa się z XII etapów. W październiku uczniowie zrealizowali etap I o maszynach parowych oraz II etap na temat energii gazowej. Obecnie kończą zadanie III, które dotyczy energii elektrycznej. Dzieci dowiedziały się wielu ważnych informacji na temat prądu, jego powstawania i wykorzystania. Wykonały doświadczenia pod czujnym okiem pani Małgorzaty Biedka - nauczyciela fizyki w naszej szkole. Jako podsumowanie tego etatu mają wykonać plakat na temat zasad bezpiecznego korzystania z prądu i energii elektrycznej.

          • Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości Polski

          • Święto Niepodległości w Polsce obchodzimy 11 listopada. Z tej okazji w różnego rodzaju instytucjach przygotowywane są apele, akademie i koncerty. Wiele takich uroczystości odbywa się już 10 listopada, gdyż termin święta narodowego przypada w sobotę. O 105. rocznicy powrotu naszego kraju na polityczną mapę Europy pamiętali także uczniowie naszej szkoły.

            Na początek odśpiewano cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego i hymn szkoły. Pod kierunkiem nauczycieli przygotowali akademię. Składały się na nią okolicznościowe wiersze, piosenki i pieśni legionowe. Na scenie pojawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych. Piękną, wzruszającą scenę przygotowali uczniowie klasy III. Ich starsi koledzy także zaprezentowali swoje zdolności artystyczne. Wszyscy otrzymali brawa za swoje występy.

            Uroczystość zakończyły wystąpienia dyrektor Małgorzaty Biedki i wójta gminy Czarnia Marka Piorkowskiego, który był gościem specjalnym na akademii.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.